فروش بیشتر با تگ‌گذاری بهتر

rangeetarژانویه 30, 20162دقيقه2880
آپلود کردن عکس در رنگیتر بسیار ساده و راحت است. با چند کلیک به راحتی می‌توانید عکس‌ها را برای فروش روی سایت قرار دهید. اما آپلود کردن عکس فقط قسمت کوچکی از کار است. باید چه‌کار کنیم که عکس‌هایمان بین هزاران عکس دیگر که برای فروش قرار گرفته‌اند، دیده شوند؟ باید چه‌کار کنیم که خریداران عکس، عکس ما را راحت‌تر و بهتر پیدا کنند؟

عکس هدر: مهدی رجبی | منبع عکس رنگیتر

آپلود کردن عکس در رنگیتر بسیار ساده و راحت است. با چند کلیک به راحتی می‌توانید عکس‌ها را برای فروش روی سایت قرار دهید. اما آپلود کردن عکس فقط قسمت کوچکی از کار است. باید چه‌کار کنیم که عکس‌هایمان بین هزاران عکس دیگر که برای فروش قرار گرفته‌اند، دیده شوند؟ باید چه‌کار کنیم که خریداران عکس، عکس ما را راحت‌تر و بهتر پیدا کنند؟

مشتریان رنگیتر در تمام موضوعات خواهان عکس هستند. طبیعت، معماری، کسب و کار، زندگی روزمره، شهر، آشپزی و … . در این میان مهمترین فاکتور برای دیده شدن عکس‌ها، تگ‌های آن‌هاست. چون وقتی خریدار احتمالی وارد سایت می‌شود «موضوع» موردنظرش را جستجو می‌کند و سایت از طریق تگ‌های مشخص شده برای عکس‌ها به او نتایجی را نشان می‌دهد.

خوشبختانه سیستم تگ‌گذاری اتوماتیک رنگیتر بسیاری از موضوعاتی که عکس‌های شما به آن‌ها مربوطند را به صورت خودکار تگ‌گذاری می‌کند و به شما نمایش می‌دهد. ولی باز هم تگ‌گذاری دستی شما تاثیر بسیار زیادی در پیدا شدنشان دارد.

53

عکس: شیرمحمدی | منبع عکس رنگیتر

مهم کیفیت تگ‌هاست نه تعداد آن‌ها

تگگذاری در رنگیتر با تگ‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و توییتر فرق دارد. تگ‌های مثل «بهترین عکس‌» یا «عکس روز» یا «عکس‌های فوق‌العاده» خیلی کلی‌تر از آن‌اند که در جستجوی خریداران تاثیر بگذارند. همچنین اگر شما فقط 5 تگ واقعی و مفید برای یک عکس بنویسید که واقعن در جستجوی کسی که دنبال عکسی مثل عکس شما می‌گردد تاثیر داشته باشد، بهتر از 40 تگی‌ست واقعن به یک موضوع مرتبط اشاره نمی‌کنند.

چند نکته‌ی اصلی در مورد تگ‌گذاری را با هم مرور می‌کنیم:

واضح و دقیق باشید

 یک تگ با کیفیت تگی‌ست که «توضیح می‌دهد عکس شما حاوی چیست». چه اشیا و چه افرادی در عکس شما هستند؟ علاوه‌براین، چه «فکری» پشت عکس شماست. مثلن شاید شما عکسی از یک خانوم جوان آپلود کنید و تگ «زن جوان» را در تگ‌ها قرار دهید؛ ولی بهتر است تگ‌هایی مثل «خندیدن»، «خوشحال» یا «جوانی» را هم اضافه کنید.

خریداران احتمالی اینطوری سرچ می‌کنند. با تگ‌گذاری همه‌جانبه شما میانبری برایشان درست می‌کنید که مستقیمن به عکس شما برسند:

1- مشخص و واضح باشید- اشیا و موضوعاتی که در عکس‌هایتان هستند را حتمن تگ کنید.
2- تگ‌هایی که سیستم اتوماتیک تگ‌گذاری به شما پیشنهاد می‌دهد را مرور کنید و تگ‌های نامربوط را حذف کنید.
3- از تگ‌های کلی پرهیز کنید: تگ‌هایی مثل «بهترین عکس»، «سلام» و «شاید فراموشت کنم ولی زخمی که بر دلم گذاشتی همیشه با من است» کمکی به فروش عکس‌هایتان نمی‌کنند.

62 (3)

عکس: مهدی رجبی | منبع عکس رنگیتر

مکان عکس مهمترین تگ است

طبق آمار، تگ کردن مکانی که عکس به آن مربوط می‌شود مهمترین کلید پیدا شدن عکس شما توسط خریداران است. پس حتمن به جای این‌که بنویسید «مه غلیظ» بنویسید «مه غلیظ در بام تهران» یا به‌جای این‌که بنویسید «طبیعت» بنویسید «طبیعت گلستان» یا به‌جای «پارک» بنویسید «پارک ملت مشهد».

چرا؟ چون خریداران این‌طوری سرچ می‌کنند. مثلن یک آژانس گردشگری که تورهای داخلی در استان‌های مختلف برگذار می‌کند، می‌خواهد عکسی از «آبشار لوه» در کاتالوگش چاپ کند. او در قسمت جستجو «آبشار» سرچ نمی‌کند، بلکه «آبشار لوه» سرچ می‌کند. اگر شما «آبشار» خالی تگ کرده باشید، عکس شما به اون پیشنهاد نمی‌شود؛ ولی اگر «آبشار لوه» تگ کنید، کسی که دنبال عکس آبشار لوه است سریع آن را پیدا می‌کند.

3300590_MG_9014z

عکس: مهدی رجبی | منبع عکس رنگیتر

با مد روز همراه باشید

با این‌که بعضی از تگ‌ها همیشه داغ هستند ولی چیزهایی که خریداران دنبالش‌ هستند همیشه در حال تغییر است. ما سعی می‌کنیم در وبلاگ آخرین موضوعاتی که خریداران دنبالشان هستند را اعلام کنیم تا شما عکس‌های مرتبط با آن‌ها را بیشتر آپلود کنید. حتمن «راهنمای فروش بهتر» را برای نتایج بهتر بخوانید.

درضمن رنگیتر هرچند وقت یک‌بار با توجه به نیازهایش مسابقاتی را برگذار می‌کند و به بهترین عکاسی که در آن موضوع عکس فرستاده جایزه‌ی ارزنده می‌دهد؛ جدا از این‌که عکس‌های پذیرفته شده در مسابقه احتمال فروش خیلی بالاتری دارند.

9681093_MG_6981
عکس: مهدی رجبی | منبع عکس رنگیتر

چند مثال تگ‌گذاری خوب

3960479Kordestan_0002
عکس: مهدی صنیعی | منبع عکس رنگیتر

عکس زیر که تصویری از یک دختر محلی کرد است را آقای صنیعی در کردستان گرفته. فرض کنید می‌خواهیم این عکس را تگ‌گذاری کنیم. سیستم تعدادی تگ به ما پیشنهاد می‌دهد که با رنگ سبز در عکس مشخص شده‌اند. شما باید این تگ‌ها را یکبار مرور کنید و تگ‌های نامربوط را حذف کنید. سپس تگ‌هایی که شامل چیزی که در عکس شماست می‌شوند را وارد کنید (مثلن تگ‌هایی که با رنگ قرمز مشخص شده‌اند).

tag-sample

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های علامت گذاری شده با * را باید تکمیل نمایید.


تماس با ما

تهران- میدان آرژانتین، خیابان بخارست، نبش خیابان دهم، پلا ۱۷- ط ۹

تلفن: ۰۹۳۷۸۲۲۵۰۵۱

ایمیل:[email protected]


خبرنامه