معرفی عکاس : لوئیجی بوسولاتی

rangeetarژوئن 13, 20161دقيقه663
لوئیجی بوسولاتی عکاسی ایتالیایئست که در پارما در سال 1963 متولد شده است . او دیپلم عکاسی خود را در سال 1986 از مرکز ریکاردو بائر در میلان دریافت کرد. پس از آن چندین سال را در رم گذراند که باعث درگیر شدنش با عکاسی خبری- اجتماعی شد. او غالبا این سبک عکاسی را در صحنه های عکاسی برای تلویزیون ، سینما و تئاتر دنبال می کرد. این تجربه های کاری بعد ها باعث هدایت کردن او به تجربه های طراحی نورش شد و به نوعی سبک بوسولاتی را می توان بیان ( اکسپرسیون ) ایده هایش را در قالب نور دانست. بوسولاتی در دنیای حرفه ای عکاسی بدلیل سبک نورپردازی هایش مشهور است.

او از سال 1990 مشغول بررسی بررسی پتانسیل های نوردهی مصنوعی برای بازطراحی و تولید دوباره مفهوم فضا و منظره بوده است. بوسولاتی با کمپانی های مختلف ، موسسه ها ، مجله ها و آژانس های تبلیغاتی همکاری داشته است.
بوسولاتی سبک کاری خودش را به  هنری و  تجاری تقسیم میکند. اما واضح است که تجربه های او در عکس های هنری اش تاثیر شگرفی بر عکسهای تجاری او گذاشته است. او در عکاسی های تجاری اش سبک های متفاوتی چون تبلیغاتی ، صنعتی ، معماری را دنبال میکند و سبک او در عکاسی های هنری اش به آبستره نزدیک است..  بوسولاتی خود را طراح نور / عکاس می نامند.

[SLGF id=1638]

کارهای بوسولاتی مسیری تکاملی راطی میکنند. برای مثال در یکی از مجموعه هایش از المان های باستانی استفاده میکند تا به مکانی برسد که قدما باور داشتند مرگ و زندگی د رآن جا به هم پیوند میخورند.

Finearts_05

مطالعه های او درباره ی مرگ و زندگی در مجموعه ی میکروسکوم ادامه پیدا میکند . در این مجموعه کانسپ تولید نور با رشد دانه هایی کوچک دنبال می شود.  بوسولاتی معتقد است تفاوتی بین دنیای ماکرو و میکرو وجود ندارد و هر چیزی جزوی از مجموعه ای بزرگتر است…

[SLGF id=1617]

مجموعه ی منظره های صنعتی او در راستای دنبال کردن ایده ی دنیاهای ماکرو و میکرو بسیار قابل توجه است. چرا که او از این کیت های الکترونیکی چیزی شبیه شهرهای صنعتی بزرگ به ما نشان میدهد که در عکاسی های صنعتی کارخانه ای او بازتولید شده است.

[SLGF id=1630]


تماس با ما

تهران- میدان آرژانتین، خیابان بخارست، نبش خیابان دهم، پلا ۱۷- ط ۹

تلفن: ۰۹۳۷۸۲۲۵۰۵۱

ایمیل:[email protected]


خبرنامه