کمپین عکس مدرسه

rangeetarآگوست 14, 20171دقيقه453
موضوع: آموزش و مدرسه

با پایان یافتن فصل تابستان که فصل سفر و گردشگری در کشور است وارد فصل پاییز میشویم که دانش آموزان و دانشجو ها باید یک بار دیگر بساط سواد آموزی خود را بگسترانند. تا فرصتی باشد برای یادگیری هر چه بیشتر علم.
در همین راستا بسیاری از رسانه ها و تجارت ها از زاویه دید خودشان به استقبال ماه مدرسه خواهند رفت که به یقین سعی دارند همچون همیشه از تصاویر و عکسها برای پیشبرد اهدافشان استفاده کنند. چرا که نقش تصویر غیر قابل انکار است.
به همین خاطر موضوع جدیدمان را ” آموزش و مدرسه” انتخاب کرده ایم.
در کشور ما عکسهایی که بتواند موضوعات مناسبتی از متن جامعه و به سبک تجاری را نشان دهد بسیار کم هستند و خوشبختانه در سالهای اخیر با ظهور عکاسان جوان و جویای نام تعداد این گونه عکسها رو به افزایش است .
لذا رنگیتر نیز به مناسبت فرارسیدن ماه مدرسه سعی دارد با راه اندازی کمپینی اقدام به شناسایی هر چه بیشتر عکاسان این سبک و جمع آوری عکسهای آنان کرده و در نهایت با معرفی آنها به رسانه ها و شرکت های تبلیغاتی و غیره بتواند عکسهای عکاسان را به سود آنان به فروش برساند.
لذا رنگیتر برنامه ویژه ای برای فروش عکسهای موضوع این هفته دارد. پس این فرصت را از دست ندهید تا بتوانید به فروش خوبی دست پیدا کنید.

یکی از مواردی که میتوانید در قالب موضوع این هفته به آن بپردازید زمان صرف صبحانه دانش آموزان است.
فرض کنید فرزندتان در منزل و قبل از رفتن به مدرسه، لباس های مدرسه را پوشیده و اکنون در حال صرف صبحانه است. این ایده ای است که میتواند شرکتهای فعال در تولید مواد غذایی و لبنیاتی را برای خرید عکس شما ترغیب کند.
برای اینکه همین ایده را ساده را بهتر و پویا تر عکاسی کنید میتوانید از محصولات یک شرکت خاص روی میز صبحانه و در کنار دانش آموزتان استفاده کنید. فراموش نکنید چیدمان مناسب در این گونه عکاسی و به طور کل یک عکس کارگردانی شده ارزش آن را دو چندان میکند.
یا مثالی دیگر میتواند زمانی باشد که دانش آموزان در مدارس در حال استفاده از تغذیه خود هستند. شور و شوق آنان حین مصرف محصولات لبنی و غذایی و در زمان زنگ تفریح که همراه با شادی و شادمانی است گویای رضایت آنان از کیفیت محصولی است که دارند استفاده میکنند و این همان چیزی است که عکس شما را نزد شرکهای تبلیغاتی و تجاری این حوزه به پول نزدیکتر میکند.این تغذیه میتواند یک غذای آماده خانگی باشد و یا استفاده از محصولات شرکتهای تولید محصولات لبنی و یا حتی عکاسی از طرح توزیع شیر در میان دانش آموزان در مدارس.

بازی ها و دورهمی ها :

یکی از خاطره انگیز ترین اتفاقات مدرسه همیشه بازی ها و دورهمی ها با هم کلاسی ها بوده و البته خواهد بود.
حتی دورهمی دانشجو ها بر سر یک بحث علمی و یا شرکت در جلسات علمی.
شما عکاسان نیز میتوانید برای به تصویر کشیدن این صحنه به میان دانش آموزان و دانشجو ها بروید و از آنها عکاسی کنید. شاید از خودتان بپرسید هنوز که مدارس بازگشایی نشده اند.
آری اما کلاسها و آموزشگاه ها و دانشگاه ها که برای سنین مختلف هستند همیشه باز هستند و در حال تعلیم. میتوانید به آنجا بروید.
در موضوع اخیر بحث شادی و لبخند را دنبال کردیم که باز هم میتوانید این بار شادی و لبخند را در غالب چهره و رفتار دانش آموزان و جوانان دانشجو به تصویر بکشید.

داخل محیط های آموزشی:

تصویر یک کلاس درس ( چه مدرسه چه دانشگاه ) یا حتی یک حیاط مدرسه شلوغ با قدرت دارد حرف از تحصیل و علم میزند که به یقین میتواند بخش مهمی از موضوع این هفته را شامل شود.
به کلاس های درس در اموزشگاه ها، مدارس و دانشگاه ها بروید و از حال و هوای آنها عکاسی کنید.
از شاگردان که روی صندلی ها یا نیمکت های خود نشسته اند.
از استاد یا معلمی که در حال نوشتن رو تخته سیاه است. یا حتی یک نمای بسته از تخته سیاهی که مملو از نوشته های معلم است!
و یا وقتی دانش آموزان برای پاسخ به سوال معلم دستهای خود را بالا برده اند تا برای پاسخگویی اجازه بگیرند.
و حتی وقتی دانش اموز همراه معلم در کنار تخته سیاه ایستاده و در حال جواب دادن به سوالات معلم است.
و یا اصلا موقع امتحانات کتبی که همه عمیقا مشغول نوشتن پاسخ سوالات هستند.
اینها همگی میتواند حس و حال یک کلاس درس را به تصویر بکشد.

وسایل و لوازم تحریر:

وقتی داخل کلاس درس هستید کمی بیشتر به جزییات توجه کنید. روی میز دانش آموزان وسایلی که استفاده میکنند به خوبی حس و حال تحصیل و مدرسه را نشان میدهند.
سعی کنید از وسایل و لوازم تحریر آنها عکاسی کنید.
که البته برای این بخش میتوانید خودتان کمی بیشتر وقت بگذارید و از لوازم تحریر شخصی خودتان استفاده کنید و در منزل و روی میز کارتان از انها عکاسی کنید .یا اگر وسایل نو بخرید که عکسهای بهتر و مناسب تری برای فروش خواهید داشت.
فراموش نکنید این روزها بسیاری از رسانه ها و فعلان تجارت مدام در پی یافتن عکسی مناسب برای خرید هستند تا از آن استفاده کنند.

دوربینتان را روشن کنید و به کمپین تهیه و فروش عکسهای مدرسه و آموزش رنگیتر بپیوندید

عکسهای خود را اینجا آپلود کنیدتماس با ما

تهران- میدان آرژانتین، خیابان بخارست، نبش خیابان دهم، پلا ۱۷- ط ۹

تلفن: ۰۹۳۷۸۲۲۵۰۵۱

ایمیل:[email protected]


خبرنامه