موضوع عکاسی : زندگی دیجیتال

rangeetarسپتامبر 25, 20172دقيقه843

این بار قصد داریم موضوعی را به عنوان یک سوژه مقابل لنز دوربین هایتان قرار دهیم که یا کمتر به آن پرداخته شده و یا حتی اخیرا عکاسان جوانی آن را در سبک و سیاقی متفاوت اما با کاربردی تقریبا یکسان به ثبت رسانده اند. موضوعی که امروزه  به راحتی میتواند به پول تبدیل شود.

موضوع عکاسی جدید ما ” زندگی دیجیتال ” است.

یک سبک زندگی مدرن که همه با آن درگیر هستیم  و در آن وسایل دیجیتال نظیر تلفن همراه، لپ تاب، تبلت، محیط کار، موزیک پلیر و غیره نقش محوری ایفا میکنند.

مهمترین مزیت این عکسها محتوای پرباری است که میتواند حرف هایی بسیاری را برای معرفی یک کسب و کار برای گفتن داشته باشد و صد البته طبق معمول خریداران خاص خود را دارد که البته این روزها بر تعداد آنها افزوده میشود.

این دسته از عکسها که ممکن است آنها را کاری بنامید و یا هر عنوان دیگری، انحصارا شامل تکنیک خاص و منحصر به فردی نمیشوند و صرفا وابسته به نوع دیدگاه شما و نحوه ایده پردازیتان است و البته نقش وسایل و افراد به عنوان مدل در آن پر رنگ است.

از بارزترین ویژگی این عکسها بعضا سادگی نسبی و حس سر زندگی آنهاست. حتی آنهایی که به سادگی بقیه نیستند هنوز میتوانند به سادگی مفهومشان را منتقل کنند!؛ که معمولا دو یا چند نفر از همکاران یا دوستان گرد هم مشغول کار با وسایل دیجیتال خود هستند، در حال انجام کار گروهی، یک گپ دوستانه  و یا هر آنچه شما اکنون در ذهن دارید.

برخی از ایده هایی که میتوانید از آنها استفاده کنید: 

  • در محیط کار نزد همکارنتان بروید و حین اینکه مشغول کارند از آنها عکاسی کنید.

 

  • زمانی که چند تن از دوستان یا همکارانتان مشغول جلسه هستند از آنها عکاسی کنید با این کار میتواند جدیت آنها را در کار نشان دهید. ( این مسئله برای خریداران اهمین بسزایی دارد )

 

  • از دوستتان بخواهید با ژستی همان طور که شما مد نظر دارید به موسیقی گوش دهد یا همچون یک مدیر با تلفن همراه خود مشغول صحبت شود. و یا حتی وقتی در یک دورهمی کوچک، دوستتان مشغول کار با تلفن همراه است از او عکاسانه عکاسی کنید.

 

  • از هیجان های موجود در محیط کاری یا دوستانه، اصلا اگر مدل دارید از آنها بخواهید کاملا هیجان زده در مقابل دوربین مشغول کاری شوند.

 

  • میتوانید یکی از وسایل همکارتان را در پیش زمینه عکس قرار دهید و خود او را در پس زمینه محو کنید تا تاکیدی بر وسایل او داشته باشید.

 

  • صحنه دست دادن دو نفر برای کسب و کارها بسیار جذاب است. خواه چهره افراد معلوم باشد یا نباشد.

 

  • از امور و رفتارهای روزمره  همکارانتان در محیط کار عکاسی کنید.

 

علاوه بر تجهیزات و ایده هایی که گفته شد، میتوانید از محیط های گوناگون نیز بهره ببرید؛ گذشته از محیط های کار که اماکنی خصوصی هستند میتوانید در اماکن عمومی  عکاسی کنید و یا حتی به صحنه پردازی مشغول شوید.

مثلا به کتابخوانه شهرتان بروید، به پارک ها، کافه ها، رستوران ها، حتی فرودگاه ها.

میتوانید تعداد آدم ها را به حداقل برسانید و بیشتر سعی کنید لوازم و وسال اطراف آنها را نشان دهید که چطور درگیر یک زندگی مدرن، دیجیتال و دغدغه های آن هستند.

ویژگی های فنی  که در تمام این عکسها هستند و به بیان بهتر مطلب کمک میکند عبارتند از:

  • به کارگیری گسترده عمق میدان که میتواند ضمن ایجاد حس لطافت در عکس، توجه بیننده را به گونه ای هدف دار جلب نماید. که برای حصول این نتیجه بهتر است از لنزهای فیکس با دیافراگم های باز استفاده کنید. مانند لنزهای ۵۰ یا ۸۵ میلی متری ثابت.

 

  • مشخصه دیگر زیاد بودن نسبی نور موجود در عکس است که باعث میشود مخاطب ارتباط نزدیکتری با آن برقرار سازد. حتی بعضا وجود نورهای رنگی مثل پرتوهای زرد یا نارنجی خورشید نیز میتواند به این زیبایی بیافزاید.

 

  • یکی دیگر از ویژگی هایی که برخی از آنها دارا هستند باز بودن زاویه عکس است که با لنزهای واید تر عکاسی میشوند. در این گونه، گرچه گستردگی عمق میدان بالاست اما محیط وسیع تری از اطراف را نمایش میدهد که خود میتواند برای نمایش هر آنچه در یک محیط کاری رخ میدهد، مناسب باشد.

 

عکسهایتان را اینجا آپلود کنید.

 

 


تماس با ما

تهران- میدان آرژانتین، خیابان بخارست، نبش خیابان دهم، پلا ۱۷- ط ۹

تلفن: ۰۹۳۷۸۲۲۵۰۵۱

ایمیل:[email protected]


خبرنامه