معرفی داوران مسابقه عکاسی رنگیتر

rangeetarدسامبر 24, 20171دقيقه431
1- آقای جاوید نیکپور:

ایشان متولد 1354 بوده و عکاسی را از سال 1377 آغاز کرده و تا شروع فعالیت مطبوعاتیش در سمعی و بصری نمایشگاههای بین المللی و واحد آموزش عکاسی خانه عکاسان ایران مشغول به فعالیت بوده و از سال 1380 با روزنامه نود فعالیت مطبوعاتیش را شروع و بعد از آن با روزنامه های گل و دبیر سرویس عکس نگاه ورزشی ادامه داده و هم اکنون در واحد عکس کمیته ملی المپیک و در خبرگزاری تسنیم مشغول به فعالیت میباشد.او در باریهای المپیک پکن و لندن و بازیهای آسیایی قطر و گوانگجو به عنوان مدیر گروه عکس حضور داشته است و در سال 2013 به عنوان عکاس رسمی مسابقات لیگ جهانی والیبال انتخاب گردید.

2- آقای مرتضی نیکوبذل:

وی متولد ۱۳۵۲ بوده و همکاری خود را با مطبوعات از سال ۱۳۷۶ با روزنامه اخبار آغاز کرد و سپس با روزنامه های نشاط، زن، انتخاب و جام جم تا سال ۱۳۸۸ به همکاری خود ادامه داد. وی در سال ۱۳۷۸ و به صورت محدود مدتی با روزنامه اخبار خلیج، چاپ کشور امارات متحده عربی همکاری کرد و سپس به همکاری به عنوان عکاس محلی با دفتر خبرگزاری رویترز انگلستان در تهران پرداخت که ادامه این همکاری با خبرگزاری رویترز به عنوان عکاس آزاد قراردادی تمام وقت در ایران و پس از آن به عنوان عکاس آزاد قراردادی تمام وقت بین المللی در منطقه آسیا و خاورمیانه تا سال ۱۳۹۳ ادامه یافت.

پس از قطع همکاری با خبرگزاری رویترز در سال ۱۳۹۳ نیکوبذل مدتی با روزنامه آمریکایی نیو یورک تایمز همکاری کرد و پس از آن با آژانس های عکس پلاریس ایمیجز و زوما پرس آمریکا در ایران مشغول بکار شد. وی هم اکنون به عنوان عکاس آزاد با آژانس عکس سیپا پرس کشور فرانسه در ایران و خاورمیانه و مجله انجمن نشنال جئوگرافیک به زبان فارسی مشغول به همکاری می باشد.

آثار مطبوعاتی مرتضی نیکوبذل در روزنامه ها، شبکه های تلویزیونی، مجلات، وبسایت های خبری و غیر خبری و دیگر رسانه های مهم بین المللی و چندین کتاب به عنوان عکس روی جلد و داخل کتاب به نشر رسیده است که از مهمترین آنها می توان به چاپ عکسی از وی در کتابی با نام “دهه” چاپ شده توسط انتشارات فیدون به عنوان یکی از ۴۵۰ عکس تاثیر گذار دهه آخر قرن بیستم اشاره کرد.

3- آقای شهرام جعفری:

وی متولد 1348 بوده و یکی از برترین عکاسان و اساتید حوزه عکاسی تبلیغاتی است. بسیاری از عکسهای شاخص مواد غذایی توسط او به ثبت رسیده است.وی همچنین تجربه مفیدی در عکاسی فتوژورنالیست نیز دارد، او در سالهای ۷۶ تا ۷۸ به عنوان عکاس خبری روابط عمومی کل وزارت نیرو و توانیر فعالیت میکرد.وی همچنین در تهیه محتوای کتاب هایی در این زمینه نقش داشته است عکاسی چهار جلد کتاب آشپزی نفیس به قلم خانم سمیرا جنت دوست ،عکاسی دایرهالمعارف خانم مینایی،عکاسی مجلات آشپزی و قنادی مانند ساناز و سانیا، قنادباشی، سفره ایرانی،آشپز باشی و غیره هم گوشه از فعالیت او در این عرصه است.

4- آقای آرش عاشوری نیا:

وی متولد 1359 بوده؛ عکاسی آرش عاشوری‌نیا، معمولا چهره‌محور است و فعالان اجتماعی را در بر می‌گیرد یا به وقایع اجتماعی می‌پردازد. او همچنین با گروه‌ موسیقی پالت همکاری‌هایی به عنوان عکاس داشته است.آرش عاشوری‌نیا و دیگر عکاس ایرانی، نمایشگاهی مشترک از عکس‌هایشان را در ۹ مهر ۱۳۹۲ در محل انجمن فلارمونیک کلن واقع در غرب آلمان برگزار کردند که به موسیقی می‌پرداخت.

وی برنده جایزه فتوبلاگیز در سال ۲۰۰۵ و سپس جایزه ویژه خبرنگاران بدون مرز ۲۰۰۶ از دویچه‌وله شد.


تماس با ما

تهران- میدان آرژانتین، خیابان بخارست، نبش خیابان دهم، پلا ۱۷- ط ۹

تلفن: ۰۹۳۷۸۲۲۵۰۵۱

ایمیل:[email protected]


خبرنامه