عکاس مرداد ماه

rangeetarجولای 23, 20171دقيقه628
<h5 style="color:black; font-family:b yekan ; align:center" >محدثه شادمهر عکاس جوان ۳۴ ساله ای که در ابتدا به نقاشی علاقه داشت </h5>

 

محدثه شادمهر، ۳۴ سال دارم. اگر بخواهم صادق باشم، در ابتدا علاقه بسیاری به نقاشی داشتم. در حدی که معلم گرفتم و به نقاشی پرداختم، اما از آنجایی که نقاشی کردن امری بسیار زمان‌بر و طولانی بود و من می‌بایست مدت مدیدی طراحی می‌کردم تا بتوانم تابلویی بکشم، خیلی زود نقاشی را کنار گذاشتم. در این بین همیشه دلم می‌خواست خاطرات اطرافم را ثبت کنم و در ابتدا به نوشتم داستان پرداختم و در فرهنگسرای ارسباران در کارگاه‌ داستان نویسی ثبت نام کردم و به مدت ۳ سال به نوشتن داستان کوتاه پرداختم؛ که آن هم همچون نقاشی امری طاقت‌فرسا و زمان‌بر بود و نمی‌توانست هیجانات و کم صبری من را پاسخگو باشد. پسر دایی من که سال‌ها خارج از ایران عکاسی می‌کرد، طی یکی از سفرهایش به ایران تصمیم گرفت دوربین نیکون خود را بفروشد و از آنجایی که من همچنان وسوسه‌ی عکاسی کردن را در سر می‌پروراندم دوربین را از او خریدم. ناگفته نماند که چندین سال پیش از آن دوربین کامپکت المپوس داشتم و با آن عکاسی می‌کردم و چون خیلی آماتور بود هیچوقت روح طغیان‌گر من را آرام نکرد. پس از خرید دوربین ایشان و کار با آن لازم دیدم که به‌طور آکادمیک این فن را دنبال کنم که از بخت خوبم یکی از دوستان نویسنده‌ام شاگرد آقای چیت‌ساز بود و من را به ایشان معرفی کرد و من اگر همچنان در این حیطه به فعالیت می‌پردازم مدیون محبت‌ها و تشویق‌های ایشان هستم.

hehe

پس از یادگیری عکاسی بسیار به عکاسی مفهومی با رویکرد پرتره علاقه‌مند شدم و همچنان در این شاخه مشغول به کار هستم و جدیداً به عکاسی سبک آبستره رو آورده‌ام. حال که به پروسه خود از آغاز نگاه می‌کنم خود را همان‌جایی می‌بینم که نقاشی را آغاز کردم ولی با این تفاوت که با دوربین نقاشی می‌کنم. در این سه سال اخیر فعالیتم در زمینه عکاسی جدی‌تر شده و سه نمایشگاه گروهی عکس داشته‌ام؛ همچنین از آنجایی که همچنان به ادبیات علاقه‌مند هستم در سایت تندیس که در حوزه‌ی هنرهای تجسمی فعالیت می‌کند مطلب می‌نویسم؛ که همین امر خیلی به من در عرصه هنر کمک کرده است تا بتوانم مفاهیم را از کلمه به عکس تبدیل کنم و یا برعکس.

صفحه ی اینستاگرام محدثه شادمهر رو فالو کنید

عکس های خانم محدثه شادمهردر رنگیترتماس با ما

تهران- میدان آرژانتین، خیابان بخارست، نبش خیابان دهم، پلا ۱۷- ط ۹

تلفن: ۰۹۳۷۸۲۲۵۰۵۱

ایمیل:[email protected]


خبرنامه