عکاسی از صنایع" /> عکاسی از صنایع – وبلاگ رنگیتر

عکاسی از صنایع

rangeetarمی 27, 20172دقيقه190
<h5 style="color:#0083d9; font-family:b yekan ; align:center" > موضوع این هفته: <br> عکاسی از صنایع و مشاغل صنعتی</h5>
موضوع این هفته عکاسی رنگیتر را پیرو گزینش موضوعاتی که بسیاری از انواع کسب و کارها، مجلات، روزنامه ها و غیره نیازمند تهیه عکسهایی این چنینی هستند را صنعت انتخاب کردیم.

در یکی از موضوعات پیشین با پرداختن به عکاسی از مردم به سراغ مقوله ای رفتیم که با حضور عنصر انسانی در قالب هر موضوعی می توانست نظر خریدارن و‌کمپین‌های تبلیغاتی بسیاری را برای خرید آن عکس جلب کند.
با توجه به توسعه و گسترش روزافزون کسب و کارها و ایجاد فضاهای صنعتی قطعا صاحبان این کسب و کارها برای معرفی هر چه بهتر کسب و کار خود ترجیح میدهند آن را در قالب تصویر بیان کنند.
از صنایع کوچک مانند صنایع دست ساز تا صنایع بزرگ و سنگین مانند خودروسازی، صنایع ذوب فلزات و غیره و حتی صنعت نفت و پتروشیمی همگی پتانسیل بالقوه‌ای برای قرار گرفتن مقابل دوربین شما دارند.

Untitled-1

نکته ای که حائز اهمیت است حضور تاثیر گذار انسان به عنوان یک محرک برای فروش عکس، در صنعت است.

اکنون در موضوع این هفته حضور تاثیر گذار انسان در کنار صنعت قرار گرفته که میتواند موجب به نمایش در آمدن و فروش مناسب در تبلیغات صنعتی، سایت ها و همچنین مقالات صنعتی باشد.

Untitled-3

در عکاسی از صنعت در واقع به سمت شاخه‌ای پرطرفدار و حرفه ای از عکاسی رفته ایم ، یعنی عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی یک رشته حرفه‌ای از عکاسی است که برقراری ارتباط با مشتری و سایر کسب و کارها را به منظور به تصویر کشیدن فرآیند صنعتی، ابزار و ماشین‌آلات هر تجارت، ممکن می‌سازد.
عکسهای صنعتی علاوه بر اینکه باید از قوانین عکاسی طبیعت کرده و در چهارچپب زیبایی شناسی حرکت کنند باید بتوانند پیام آن کسب و کار را در کسری از ثانیه در ذهن مخاطب ایجاد کند.
در عکاسی صنعتی ، عکس باید ضمن اینکه به خوبی پیام کسب و کار را به تصویر بکشد باید کماکان بتواند به عنوان یک اثر هنری خودنمایی کند.

Untitled-4
Untitled-6

گذشته از تاثیری که عکس خوب بر بروشورها و پوسترهای تبلیغاتی دارد، می‌تواند تجارت آنلاین شما را نیز بهبود بخشد. وبسایتی که عکس‌های با کیفیتی از یک فرآیند صنعتی را به بینندگان نشان دهد، از اعتبار و جذابیت بیشتری در ذهن بیننده برخوردار خواهد بود؛ و در نهایت می‌تواند یک کسب و کار را پیشرو در فروش کالا یا خدمات کند.
برای عکاسی از یک محیط صنعتی، عکاس به ابزارهای زیاد و متفاوتی نیاز دارد:
یک دوربین با کیفیت عالی مهمترین چیز است. بیشتر عکاس‌های صنعتی حرفه‌ای از دوربین دیجیتال تک‌لنز بازتابی (DSLR) استفاده می‌کنند.
علاوه بر دوربین به یک لنز واید، برای عکاسی از ساختمان‌ها و ماشین‌آلات نیز مورد نیاز است چرا که گاهی لازم میشود از پهنه گسترده ای از فضا عکاسی کنید ( عکاسی پانوراما ) .

Untitled-5

تجهیزات نورپردازی نیز ممکن است نیاز شود و بهتر است که عکاس برای عکاسی از سوژه‌های خاص، این ابزارها را همراه خود داشته باشد.
عکس‌هایی که ثبت می‌شوند علاوه بر آنکه اصول عکاسی را رعایت می‌کنند، باید مورد پسند بازار نیز باشند و توجه بینندگان و مشتریان را به خود جلب کنند.
عکس‌هایی که ثبت می شود ممکن است در کاتالوگ‌ها، خبرنامه‌ها و یا در خود شرکت‌ها به کار برده شوند.

Untitled-2تماس با ما

تهران- میدان آرژانتین، خیابان بخارست، نبش خیابان دهم، پلا ۱۷- ط ۹

تلفن: ۰۹۳۷۸۲۲۵۰۵۱

ایمیل:[email protected]


خبرنامه