عکاسی از کودکان " /> عکاسی از کودکان – وبلاگ رنگیتر

عکاسی از کودکان

rangeetarفوریه 5, 20173دقيقه510
<h5 style="color:#0083d9; font-family:b yekan ; align:center" > در ادامه موضوعات هفتگی رنگیتر در پیج اینستاگرام عکاسان ایرانی <br>موضوع هفته دوم بهمن ماه: دنیای کودکان</h5>
10 عکس برتر کاربران با موضوع دنیای کودکان را با هم ببینیم

 

عکاسی از دنیای کودکان کار هیجان انگیز و دوست داشتنی است زیرا پر از رنگ، شادی و یادآوری خاطرات برای خودمان هم نیز هست.
دنیای آنها سرشار از بازی و دویدن است و گاهی هم با صحنه هایی مواجه میشویم که امورات زندگی روزمره‌شان همراه با شیطنت های خاص خودشان است.
لباس پوشیدن، غذاخوردن، استحمام،درس خواندن و …
کودکان در کنار خانواده هایشان یا خواهر و برادرشان احساس امنیت بیشتری دارند و راحت تر با شما ارتباط میگیرند از این موقعیت حتما استفاده کنید. آنها را در کنار اعضای خانواده، پدر، مادر، خواهر و برادرشان به تصویر بکشید. در این موقعیت کنترل کودکان برای شما راحت تر میشود و میتوانید فقط روی کادر بستن تمرکز کنید.

children
Untitled-2

در عکاسی از آنها با دنیایی پر از اتفاقات ناگهانی و شاد مواجه هستیم پس برای عکاسی از آنها نیاز به صبر و حوصله و در عین حال سرعت عمل و تمرکز بسیار است.
میتوان از کودکان در فضای های گوناگون نظیر پارک ها، کوچه‌ها، کنار پنجره و یا آتلیه استفاده کرد، همچنین اگر به مدرسه یا مهد کودک دسترسی دارید هم با ثبت های خیلی خوبی مواجه می شوید.
اگر در آتلیه عکاسی می کند لازم است که میدان نوری تعریف کنید و به آنها اجازه دهید در آن محیط به بازی و سرگرمی های خود مشغول باشند تا شما بتوانید عکس های طبیعی تری از آنها بگیرید.

Untitled-3

اگر در منزل عکاسی میکنید بهتر است از نور محیط و نور پنجره بهره بگیرید و تا حد امکان سعی کنید از فلاش استفاده نکنید زیرا باعث از بین رفتن سایه های پویا روی صورت کودک میشود که در نهایت منجر به تخت شدن عکس میشود و جذابیت های بصری خود را از دست می دهد.

Untitled-5

درمیان همه هیجانات و بازی ها، گاهی لازم است کادر را ببندید و منتظر بمانید تا لحظه مورد نظر فرا برسد و ثبتش کنید.
ارتباط گرفتن با آنها و حتی گاهی همبازی شدن با آنها بسیار به شما کمک می کند. شاید گاهی لازم باشد مثل آنها صحبت کنید، شبیه آنها بدون پروا و بدون مرز فکر کنید. به طور کل هر کاری که میتوانید انجام دهید تا ناب ترین لحظات و ژست های طبیعی خودشان را برای شما رو کنند.
نتیجه کار قطعا شما را بسیار راضی خواهد کرد. و البته کودک دلبندتان را.

نکات فنی

عکاسی با سرعت بالا

از آنجایی که کودکان مدام در حال جنب وجوش هستند، برای داشتن های عکسهای خوب و به دور از هر گونه لرزش بهتر است از سرعت های بالای شاتر استفاده کنید تا حرکات آنها را اصطلاحا فریز کنید.
برای این منظور بهتر است از مدهای AV و TV دوربین استفاده کنید و طبق تجربیات و بسته به حرکات سریع کودکان بهتر است از سرعت های بالاتر از 80/1 ثانیه استفاده کنید.

از ISO پایین استفاده کنید:

برای جلوگیری از هر گونه افت کیفیت و وجود نویز در عکس هایتان، تا حد امکان از استفاده از ISO های بالا خودداری کنید.

لنز های تله:

برای در مرکز توجه قرار دادن کودک و ثبت پرتره های آنان باید از لنز های نرمال تا تله استفاده کنید.
برای شروع داشتن یک لنز با فاصله کانونی 135 میلیمتری میتواند بسیار کارآمد باشد.
همچنین برای اینکه بتوانید در نور محیط و بدون استفاده از فلاش از ISO های پایین استفاده کنید ترجیحا نیاز به لنزهایی دارید که از دیافراگم های باز استفاده میکنند که اصطلاحا به آنها لنز های سریع گفته میشود.
در حین عکاسی مراقب پس زمینه عکس خود باشید. اگر در محیط داخل عکاسی میکنید سعی کنید پس زمینه ای که انتخاب میکنید مناسب سن کودک باشد و یا اگر در فضای باز عکاسی میکنید پس زمینه های شلوغ میتواند عکس های شما را خراب کند.
Untitled-4

زمان عکاسی:

بدون شک بهترین و جذاب ترین عکسهایی که از کودکان دیدیم، عکس های آنان در حین بازی، غذا خوردن و به طور کل حین زندگی روزمره شان بوده.
Untitled-6
Untitled-7
شما نیز بهتر است برای داشتن چنین عکسهایی، زمانی را برای عکاسی از آنها انتخاب کنید که کاملا با نشاط و سرحال هستند و با شما نهایت همکاری را دارند و کاملا بی ریا در مقابل دوربین شما حاضر میشوند.
البته عکسهایی از آنها که در حال خوابیدن یا چرت زدن نیز هستند زیبایی خاص خودش را دارد.
در عین حال هر روز از آنها عکس بگیرید، حین بازی، استحمام، غذا خوردن، خواب و …

شرایط محیطی:


هرگز سعی نکنید کودکان را از محیط و حال و هوای خودشان خارج کنید و اجازه بدهید رفتار طبیعی خودشان را داشته باشند تا بتوانید شخصیت کودک و کودکی‌اش را آن طور که هست به تصویر بکشید.
Untitled-8
از لباس ها و وسایل شخصی آنها میتوانید به عنوان تکمیل کننده های کادر استفاده کنید (accessory) و یا حتی آنها را در کنار پدر، مادر، دوستان و دیگر اعضای خانواده شان به تصویر بکشید.

ویرایش عکس ها:


ویرایش عکس علی رغم تمام موافق ها و مخالفینی که دارد یک عضو جداناشدنی از فرایند عکاسی است.
شما نیز در نهایت پس از ثبت عکسهایتان، آنها را ویرایش کنید. در خلال پروسه ویرایش عکس شما میتوانید جلوه زیباتری به عکسهایتان بدهید.
Untitled-9

برای فروش هر چی بیشتر عکس هایتان به توصیه های رنگیتر پیرامون هر موضوع توجه داشته باشید.


تماس با ما

تهران- میدان آرژانتین، خیابان بخارست، نبش خیابان دهم، پلا ۱۷- ط ۹

تلفن: ۰۹۳۷۸۲۲۵۰۵۱

ایمیل:[email protected]


خبرنامه