سبک زندگی" /> سبک زندگی – وبلاگ رنگیتر

سبک زندگی

rangeetarفوریه 7, 20175دقيقه563
<h5 style="color:#0083d9; font-family:b yekan ; align:center" > در ادامه موضوعات هفتگی رنگیتر در پیج اینستاگرام عکاسان ایرانی <br>موضوع هفته سوم بهمن ماه: سبک زندگی </h5>

سبک زندگی شامل تمام کار های روزمره ای میشود که انجام میدهیم و اطرافیان ما درگیر آنها هستند. در هر محیطی، محیط کار، منزل، دانشگاه، کتابخانه، فضای باز، خیابان ها و پارک ها و … گذشته از ثبت های خلاقانه و زمینه سازی شده گاهی هم میشود کمی ساده تر به اطراف نگاه کرد. همان طور که به اطراف می نگرید صحنه هایی را ثبت کنید، اتفاقاتی که در خانواده، جامعه، محیط کار، شهر و . . . برایتان رخ میدهد همگی میتواند به عنوان یک عکس با هدف سبک زندگی به تصویر کشیده شود.

نکاتی که باید به آنها توجه کرد: 

1.ثبت متفاوتی از اتفاقات روزمره داشته باشید
وقتی میتوانید رویداد های روزانه زندگی خود یا اطرافیانتان را از ابتدای روز تا انتها در قالب یک داستان مصور به تصویر بکشید و داستان سرایی کنید. غذا خوردن، آشپزی، معاشرت کردن با یکدیگر، شیطنت های کودکتان (دنیای کودکان) یا حتی لحظه مرتب کردن خانه تا مسافرت ها و اتفاقاتی که در طول سفر برایتان رخ میدهد، همه و همه میتواند سوژه هایی برای عکاسی سبک زندگی باشد.در عکاسی سبک زنگی هم میتوانید با پرسپکتیو بازی کنید تا اتفاقات پیرامون تان را این بار از زاویه ای دیگر ثبت کنید. حتی بیایید کمی قوانین را هم نقض کنید. بازی با عمق میدان و در معرض دید قرار دادن سوژه اصلی خود به تنهایی سهم به سزایی در تاثیر گذاری یک عکس با موضوع سبک زندگی دارد. اتفاقات روزمره پیرامون تان را حتی میتواند بدون نمایش المان انسانی به تصویر بکشید. عکاسی از ملزومات سفر، میز شام، هنگام مطالعه،خودتان میز را ترک کنید و از وسایلتان عکس بگیرید.
lifestyle lifestyle
2.باور کنید ثبت های خوبی خواهید داشت
اگر برای عکاسی از اطرافیان قرار است کمک بگیرید بهتر است وقتی برای آشنایی با تفریحات و لذت های زندگیشان بگذارید تا بدانید چه کارهایی را همیشه و با هم انجام میدهند که دوست دارند و بعد شما طبق علایق آنها برای خودتان اولویت بندی کنید و شما مشغول عکاسی شوید و آنها هم مشغول زندگی روزمره خود، حتی الامکان سعی کنید در صحنه هایی که رخ میدهد طبیعی باشد و نخواهید به خواست شما تغییر مسیر دهند.
lifestyle
3.آماده اتفاقات جدید و برنامه ریزی نشده باشید:
در این بین ممکن است اتفاقات جالبی پیش بیاید مثل قهر کردن بچه ها، زنگ خوردن تلفن، ریختن آب یا چای و … که اگر به موقع حواستان باشد ثبت های پیش بینی نشده خیلی خوبی از آب در می آیند. به نوعی سوء استفاده از اتفاقات جالب.

Untitled-1

4.از جزئیات نگذرید:
گاهی میان کارها، غذا درست کردن و چیدن لوازم سفر و . . . جزئیاتی هست که از نظر بقیه پنهان میماند اما شما به عنوان عکاس از آنها نباید راحت بگذرید و بعضی سوژه ها را از نزدیک نزدیک ببینید بعضی را هم از دورتر از آن چیزی که بقیه میبینند.
lifestyle
5.از وسایل خود عکاسی کنید:
با عکاسی از لوازمتان هم میتوانید بدون آنکه خودتان در صحنه حضور داشته باشید، به نوعی دیگر اتفاقات رزومره زندگی تان را نشان دهید. مثلا اگر به مسافرت میروید میتوانید از چمدان های خود عکس بگیرید یا حتی اگر در حین مطالعه هستید میزتان را موقتا ترک کنید و یا حتی میز کارتان را به تنهایی عکاسی کنید.
lifestyle lifestyle


تماس با ما

تهران- میدان آرژانتین، خیابان بخارست، نبش خیابان دهم، پلا ۱۷- ط ۹

تلفن: ۰۹۳۷۸۲۲۵۰۵۱

ایمیل:[email protected]


خبرنامه